Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Najlepsza geokrata na podjazd - opinie, na co zwrócić uwagę?

2022-07-20
Najlepsza geokrata na podjazd - opinie, na co zwrócić uwagę?

Geokrata jest świetną - i o wiele łatwiejszą w położeniu - alternatywą dla kostki brukowej na przydomowych podjazdach. Często używa się jej po to, by zapewnić swobodne manewrowanie na mniej stabilnych gruntach. Można zastosować ją w ogrodzie, by wykonać np. umocnienie skarpy. Tego typu produkty pozwalają na zabezpieczenie przed destabilizacją nawet większych powierzchni. Co warto o geokracie wiedzieć i którą wybrać?

Geokrata parkingowa - alternatywa dla kostki brukowej

geokrata parkingowa

Kostka brukowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o budowę podjazdów, a czasem i większych parkingów. Jest jednak przy tym rozwiązaniem stosunkowo drogim, a przy tym trudnym do położenia. Dlatego świetnym zamiennikiem kostki brukowej może być geokrata. Sprawdzi się zarówno na podjeździe, w przydomowym ogrodzie, jak i na większych parkingach, na których coraz częściej jest z powodzeniem używana.

Jest ogromnym atutem jest to, że jest odporna na czynniki atmosferyczne, a przy tym bardzo wytrzymała, nawet biorąc pod uwagę, że ułożona jest w ziemi. Nie wpływa na nią temperatura, której doświadczamy, ponieważ jej plastyczność możliwa jest od 130 stopni Celsjusza, z kolei możliwość zapalenia pojawia się dopiero przy 360 stopniach Celsjusza.

Wybór kostki brukowej, czy geokraty?

kostak brukowa czy geokrata

Pod pewnymi względami geokrata parkingowa jest lepszym rozwiązaniem niż kostka brukowa, czy też kratki betonowe. Przepuszcza wodę i nie wyklucza tego, by rósł pod nią trawnik. Możliwe jest wypełnienie jej grysem, co może wzmocnić jej walory estetyczne. Z geokraty można wykonać podjazd, ale również wielkopowierzchniowe parkingi i podobne miejsca użyteczności publicznej. Proces układania geokraty jest banalnie prosty. Podjazd z udziałem geokraty powstaje najczęściej w jeden dzień. W dodatku tworzy się ją z materiałów pochodzących z recyklingu, co ogranicza negatywny wpływ procesów produkcyjnych na środowisko.

Do układania podjazdu nadaje się doskonale ze względu na swoją wytrzymałość, nieoddziaływanie z gruntem i prosty sposób, w jaki można ją położyć. Dzięki niej nie dojdzie do zapadnięcia podłoża, nawet jeśli wchodzi w grę duża ilość i waga pojazdów, które będą po niej jeździć. Jest to rozwiązanie trwałe, wykazujące dużą odporność, a przy odpowiedniej aranżacji również estetyczne. Nadaje się zatem na działkę, czy prywatną posesję.

Czy warto stosować geokraty?

Geokrata ma niezwykle wszechstronne zastosowanie i jest kilka argumentów przemawiających za tym, by używać jej zamiast kostki brukowej, czy też kostki betonowej:

  • Geokrata jest rozwiązaniem znacznie tańszym. Ceny geokraty o wielkości kilku metrów kwadratowych zaczynają się od 129,99 zł.

  • Zastosowanie geokraty to nie tylko przydomowy podjazd, ale również dużo większe powierzchnie, włącznie z parkingami. Odpowiednio zabezpiecza przed zapadaniem się warstwy wierzchniej, jeśli tylko wzdłuż instalacji gleba jest dobrze ubita.

  • Geokratę można położyć w bardzo prosty sposób. Przy posiadaniu lub wypożyczeniu odpowiednich narzędzi i maszyn można zrobić to samodzielnie. Geokratę również demontuje się w dużo łatwiejszy sposób, przeciwnie niż beton, czy kostki brukowej. Do montażu geokraty przydadzą się metalowe szpilki.

  • Geokrata to rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska. Jest stworzona z materiałów pochodzących z recyklingu, a także nie wyklucza tego, by rósł w niej trawnik. Rozwiązanie idealne dla miłośników zieleni, w dodatku urządzonej w bardzo estetyczny sposób.

Geokrata na podjazd - jakie opinie?

Podjazd wykonany z geokraty to coraz popularniejsze rozwiązanie na domowych podwórkach. Przestała być używana jedynie jako zabezpieczenie podłoża przed erozją. Obecnie tworzy się z jej udziałem podjazd do garażu, a także części podwórka z zamysłem, by było to rozwiązanie długofalowe. Jest to materiał wytrzymały, jego położenie jest tanie, a potencjał aranżacyjny na tyle duży, że można z udziałem kraty stworzyć piękne podjazdy i piękne projekty podwórka.

Nic więc dziwnego, że rośnie wciąż entuzjazm związany z tym produktem. Nawierzchnia uzupełniona geokratą jest łatwa w utrzymaniu i bardzo estetyczna.

Podjazd z geokraty - jaki najlepszy?

Wybierając odpowiedni produkt na wjazd do garażu lub przydomowy parking, warto pamiętać o kilku podstawowych parametrach, dzięki którym będzie on odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkowników. Innej geokraty użyjemy do stworzenia podjazdu dla cięższych samochodów, które będą jeździły po nim częściej, a innej do stworzenia podjazdu dla standardowego samochodu osobowego dla jednej rodziny.

Materiał geokrat możemy sklasyfikować pod kątem grubości taśmy, wytrzymałości na rozciąganie, wydłużenia przy maksymalnym obciążeniu, wytrzymałości połączenia na ścianie, czy wytrzymałości połączenia na rozdzieranie. Tym samym trudne jest jednoznaczne sklasyfikowanie geokrat w standardowym rankingu, ponieważ zestawienie musi uwzględniać potrzeby przyszłych użytkowników.

Geokrata na podjazd - opinie

geokrata na podjazd

Geokrata może być wykonana w różnych formatach i wielkości, a także uwzględniając nieco inne materiały, np. taśmy z polietylenu, połączone ze sobą za pomocą zgrzewarek ultradźwiękowych. Różne grubości taśm oraz różne wielkości komórek sprawiają, że geokratę łatwo dopasować do swoich oczekiwań, związanych z wytrzymałością przyszłego podjazdu.

Coś dla siebie znajdą również osoby, które potrzebują niestandardowych wymiarów geokraty, bowiem używane w produkcji zgrzewarki półautomatyczne umożliwiają tworzenie geokrat w niestandardowych rozmiarach. W każdym z nich możliwe jest utrzymywanie trawnika. Piękne, ekologiczne podjazdy mogą zatem powstawać także w nieregularnych kształtach, przy użyciu poszczególnych rozmiarów geokraty. Dzięki nim zielony podjazd nie tylko pięknie zdobi dom, ale również buduje bardziej ekologiczną wartość całego domu.

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań przy budowie podjazdu do garażu lub przydomowego parkingu zwracaj zatem uwagę na to, jak będzie on wykorzystywany. Ważne są nie tylko parametry techniczne, ale również walory estetyczne, np. dopasowanie go do ogrodu, dzięki pokryciu trawą. Nasz sklep, dzięki zróżnicowaniu oferty, jest w stanie zaproponować rozwiązania zapewniające trwałość i bezpieczną budowę drogi, po której z łatwością przejedzie Twój samochód. Podłoże jest przy tym nie tylko efektywne i trwałe, ale również bardzo estetyczne. Wykorzystaj geokraty, jeśli zależy Ci na łatwości montażu i wizualnej atrakcyjności Twojego podwórka!

 

 

pixel