Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Plandeki ogrodowe

( ilość produktów: 59 )

Celem plandek okryciowych jest ochrona przed wilgocią, nadmiernym nasłonecznieniem, zabrudzeniami czy uszkodzeniami. Można je wykorzystywać zarówno w przypadku materiałów rolniczych, budowlanych, ogrodowych czy sadowniczych, jak i basenów, samochodów, motocykli lub łodzi. W związku z tym, nie warto zaopatrywać się w produkt uniwersalny, lecz taki, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Rodzaje plandek

Wyróżnia się trzy główne rodzaje plandek. Pierwsza z nich, w kolorze niebieskim, ma gramaturę na poziomie ok. 65 g/m2. Jej duża popularność na polskim rynku wiąże się przede wszystkim z niską ceną. Tego typu plandeka okryciowa jest produkowana z polipropylenu, polietylenu czy PCV, która, o ile nie pojawią się na niej przetarcia lub pęknięcia, zachowuje swoją wodoodporność. Niestety, jest to materiał o niskiej wytrzymałości.
Drugi rodzaj to plandeki zielone o gramaturze 90g/m2, którą również wykonuje się z podobnych jak wyżej tworzyw sztucznych. Taka plandeka okryciowa jest nieco mocniejsza, lecz może ulec uszkodzeniu, na przykład na skutek gwałtownych podmuchów wiatru. Dobrze sprawdza się do przykrywania drewna, oczek wodnych czy basenów oraz zacienienia płodów rolnych i nawozów.
Innym, bardziej wytrzymałym typem płacht, są srebrne, o gramaturze wahającej się od 120 do 150 g/m2. Produkuje się ją z grubego polipropylenu, polietylenu lub PCV, które nie przepuszczają wody i są odporne na działanie wiatru.

Jeszcze grubsze i jeszcze bardziej odporne są plandeki o gramaturze 200 g/m2, z podwójnie wzmacnianymi krawędziami i aluminiowymi oczkami montażowymi.

Decydując się na zakup, warto pod uwagę wziąć również wykończenie jego wnętrza. Niektóre płachty okryciowe są bowiem wykończone od środka cienką warstwą miękkiej włókniny, która umożliwia jej delikatniejsze zakładanie i ściąganie, na przykład na samochód, dzięki czemu możemy uniknąć ryzyka porysowania lakieru.

Jak montować plandekę?

Równie istotna jest kwestia mocowania. Dobra plandeka okryciowa powinna posiadać odpowiednio zabezpieczone otwory do przeciągania linki. Mogą mieć one postać oczek do montażu, metalowych kółek ustawionych blisko brzegu lub specjalnych uszu, przez które przekłada się sznurek, mocując plandekę na miejscu.

Zanim zdecydujemy się na kupno plandeki okryciowej, należy dokonać dokładnych pomiarów. Przykładowo, jeżeli ma nam ona posłużyć do przykrycia tunelu foliowego, podać musimy długość konstrukcji oraz szerokość wzdłuż łuku. Do podanych przez nas wymiarów doliczone zostaną zakładki na zwisy zachodzące na ściany boczne (po około 20 centymetrów z każdej strony) oraz na wkopanie (po około 50 centymetrów z każdej strony).

Zaopatrując się w płachtę z folii ogrodniczej, uwzględnić powinniśmy natomiast nie tylko jej wytrzymałość, lecz także przepuszczalność światła (powinna być ona na poziomie około 92-94% i produkowana w technologii COEX-3) oraz to, na jaki okres jej potrzebujemy (najlepszym rozwiązaniem jest wielosezonowa).

 

 

Popularne podkategorie kategorii "plandeki" :

 

pixel