Chlorek magnezu na lód

( ilość produktów: 1 )

Czy znasz już wszystkie właściwości chlorku magnezu? Jeżeli nie, najwyższy czas to zmienić! To skuteczny roztapiacz lodu, doskonała alternatywa dla soli drogowej. Choć sześciowodny chlorek magnezu jest naturalnym produktem spożywczym, przydaje się także podczas przydomowych prac i odśnieżania. Dzięki swoim właściwościom ułatwi Ci usuwanie lodu i zamarzniętego śniegu z podjazdów, kostki brukowej i chodnika. Już dziś sprawdź, jak działa ten tani, wydajny i ekologiczny środek do odladzania.

Chlorek magnezu – jak to działa?

Sześciowodny chlorek magnezu sprzedawany jest w formie płatków, które możesz rozsypać na swoim podjeździe lub rozpuścić je w wodzie, tworząc specjalny roztwór, którym spryskasz oblodzone powierzchnie. Chlorek magnezu wytwarza ciepło, dzięki któremu lód i śnieg topią się w naturalny sposób. Kiedy pokrywa śnieżna się roztopi, po zastosowaniu chlorku magnezu Twój podjazd i ścieżki chodnikowe są chronione przed ponownym oblodzeniem.

Dlaczego chlorek magnezu jest lepszy niż sól drogowa?

Chlorek magnezu to w pełni naturalny i jadalny związek chemiczny. Kiedy rozsypujesz go na ulicy lub na kostce brukowej, nie musisz się martwić, że zmieni on skład chemiczny gleby w sposób, który mógłby zaszkodzić Twoim roślinom. Warto wspomnieć również o tym, że chlorek magnezu nie uszkadza karoserii samochodów i nie powoduje korozji, co zdarza się w przypadku stosowania soli drogowej, a ponadto jest nawet 10-krotnie wydajniejszy niż popularne sole do sypania na drogi.

Sześciowodny chlorek magnezu - praktyczny, bezpieczny i wydajny

Chlorek magnezu jest bezpieczny dla kostki brukowej. Dobrze przylega do powierzchni, dzięki czemu możesz go używać nawet na pochyłych płaszczyznach. Co więcej, nie zatyka studzienek kanalizacyjnych i nie pozostawia nieestetycznych śladów na butach, kostce brukowej i na chodniku. Możesz go używać bez przeszkód, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich bliskich i zwierząt, a także o kondycję środowiska naturalnego.

    pixel