Zrębki drewniane

( ilość produktów: 7 )

Zrębki drewna – skuteczne i estetyczne ściółkowanie

Drewniane zrębki to niewielkie kawałki drewna o szerokim zastosowaniu. Są używane przede wszystkim jako gotowe paliwo oraz surowiec do produkcji brykietów, jednak znajdują także szerokie zastosowanie w ogrodnictwie! Oprócz niepodważalnych walorów estetycznych, zrębki drewna mają także wiele właściwości praktycznych, dzięki czemu pomagają w uprawie zdrowych, dorodnych roślin. W jaki sposób? Zapoznaj się z naszymi produktami i dowiedz się więcej!

 

Jakie właściwości mają drewniane zrębki do ogrodu?

Zrębki drewniane do ogrodu mogą być wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów ogrodnictwa. Zrębki skutecznie chronią przed zachwaszczeniem i ograniczają nadmierną utratę wody z gleby, co jest szczególnie ważne w przypadku mocno nasłonecznionych ogrodów. Co więcej, zrębki drewna ułatwiają utrzymać stałą temperaturę podłoża, ogrzewając je w zimie i ochładzając latem, co przyczynia się do lepszego wzrostu Twoich roślin i kwiatów. To jednak nie wszystko – w glebie pokrytej zrębkami drewna lepiej rozwijają się mikroorganizmy, które użyźniają glebę i skutecznie ją spulchniają.

 

Kolorowe zrębki – przydatne i ozdobne

Drewniane zrębki to świetne rozwiązanie dla osób, które zajmują się hodowlą warzyw i owoców, w szczególności zaś truskawek, malin oraz poziomek. Dzięki zrębkom roślina nie ma bezpośredniego kontaktu z ziemią, co sprawia, że jej owoce nie brudzą się, są łatwiejsze do wyczyszczenia i samym swoim wyglądem zachęcają do jedzenia. Ważną zaletą zrębek są także walory estetyczne. Jeżeli chcesz, aby Twój ogród był zadbany i wyglądał pięknie, zastosuj kolorowe zrębki drewniane. Produkty takie jak MagicDeco Colored Mulch ozdobią Twój ogród, nadając mu schludny, oryginalny wygląd i wyróżnią Twoją działkę na tle innych.

 

Ściółkowanie ogrodu? Najlepiej z Rolmarket.pl!

Pamiętaj, że drewniane zrębki są dostępne nie tylko w różnych kolorach, ale także w różnych grubościach. Gruba kora sprawdzi się podczas ściółkowania drzew i dużych krzewów, z kolei ozdobne zrębki drewna to świetny sposób na podsypanie niewielkich roślin, takich jak kwiaty ogrodowe czy owoce rosnące na krzaczkach. Jeżeli masz wątpliwości, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami! Nasi doświadczeni specjaliści z przyjemnością Ci doradzą.

    pixel