Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Środek na ślimaki, preparat, trutka, oprysk

( ilość produktów: 9 )

Ślimaki w ogrodzie

Ślimaki w przyrodzie jak każde zwierzęta są potrzebne, przyczyniają się do rozkładu materii organicznej. Jednak, gdy pojawiają się w ogrodach, warzywnikach czy sadach, szczególnie w dużej ilości, wyrządzają szkody poprzez objadanie różnych części roślin, a zwłaszcza młodych liści, pędów, korzeni i kwiatostanów.

Pozbycie się ślimaków bywa trudne, szczególnie gdy pora jest deszczowa, pochmurna, a powietrze wilgotne. Ślimaki lubią miejsca cieniste, zielone, trawiaste oraz miejsca rozkładu resztek roślin. Gdy zawitają w ogrodzie niszczą rośliny, osłabiają je poprzez wygryzanie dziur w liściach i kwiatach. Zdarza się często, że potrafią zjeść całą młodą roślinę. W dzień bywają mało widoczne, najczęściej żerują, gdy nastaje zmrok. Jednak o tym, że „buszowały” po roślinach świadczą liczne pogryzione części roślin, warzyw oraz śluzowaty ślad, który po sobie pozostawiają.

W ogrodach można spotkać najczęściej ślimaka winniczka, ślimaka gajowego, ale także ślimaki nagie, bez muszli tj. pomrowiki, pomrowy czy śliniki. Te ślimaki bywają najtrudniejsze do zwalczenia, ponieważ żerują przez cały sezon wegetacyjny i trzeba użyć nie lada sposobów, aby się ich pozbyć z naszego zielonego zakątka.

Jeśli Twoim problemem są ślimaki preparaty będą dobrym rozwiązaniem. Zwalczanie tych małych szkodników jest dzięki nim bardzo proste. Zobacz, jakie preparaty są najlepsze na zwalczanie ślimaków.

Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie domowymi sposobami?

Ślimaki to jedne ze zwierząt, które potrafią być naprawdę problematyczne, mimo dobrego wpływu na środowisko naturalne. Często nawet ich nie widzimy, dopiero w pochmurną aurę okazuje się, że mamy w ogrodzie pełno ślimaków. Te szkodniki lubią ogrody pełne cienistych zakątków i wysoką trawę, pokazują się szczególnie przy obfitych opadach deszczu, zostawiając wszędzie charakterystyczny śluz. Ślimaki żerują głównie w nocy, dlatego tak trudno jest je złapać. Jak zabrać się za zwalczanie ślimaków? To zależy od kilku czynników. Jednym ze sposobów są naturalne metody walki z tymi szkodnikami.

Ślimaki z muszlą nie wymagają tak dużego przedsięwzięcia, aby je usunąć z ogrodu. Najlepiej jest w rękawiczkach jednorazowych zebrać je do naczynia i wypuścić w miejsce, gdzie spokojnie będą mogły dalej żyć, ale nie niosąc szkody roślinom czy warzywom.

O wiele trudniejsza walka jest ze ślimakami bez muszli, „nagimi”, które są bardzo trudne do wykrycia, głównie w ciągu dnia, gdy chowają się w swoich kryjówkach. Swoją niszczycielską pracę uaktywniają dopiero wieczorem i w nocy. Wykorzystując to spróbujmy je zwabić w jedno miejsce. Jak to zrobić? Na mokrą glebę położyć coś wilgotnego: materiał, deskę czy liść. W dzień, kiedy ślimaki się chowają poszukują właśnie takich schronień: wilgotnych i zacienionych. Ten sposób ułatwi nam ich pozbieranie.

Innym tradycyjnym sposobem są roślinne resztki pozostawione w ogrodzie, np. marchwi czy jabłka. Często też w pobliżu miejsc kwiatów czy warzyw sadzi się rośliny, którymi ślimaki nie są zainteresowane: czarny bez, płomyk wiechowaty czy majeranek, szałwia lekarska. W walce ze ślimakami mogą pomóc też inne zwierzęta, np. jeże, ptaki czy żaby oraz nicienie. Są one ich naturalnymi wrogami. Możesz też kupić specjalną ziemię o ostrych krawędziach, która jest zabójcza dla ślimaków.

Są to jednak doraźne sposoby, aby pozbyć się ślimaków. Pory deszczowe występują teraz o wiele częściej niż czas susz, a to sprawia, że ślimaków jest zdecyowanie więcej. Warto wówczas siegnąć po inne możliwości, które tą walkę ze ślimakami nieco nam ułatwią. Będą to na przykład preparaty chemiczne. 

Granulaty, żele, pułapki – specjalne preparaty na ślimaki

Gdy tradycyjne metody zwalczania ślimaków z ogrodu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów należy sięgnąć po dostępne preparaty na ślimaki występujące w różnych formach: żele, granulki, pułapki. Szkodniki nie będą miały z nimi szans, jednym z takich specyfików jest anty ślimak. 

Do zwalczania ślimaków służą preparaty chemiczne. Specjalistyczne środki w formie granulatu do zwalczania wszelkich rodzajów ślimaków są niezwykle wydajne i skuteczne w działaniu. Są to środki ślimakobójcze, które działają żołądkowo i kontaktowo. Środki te zawierają substancje wabiące, dzięki czemu jest chętnie zjadany przez ślimaki. Środki ślimakobójcze należy stosować w umiarkowanych i wilgotnych warunkach pogodowych, gdy zwierzęta te są aktywne podczas żerowania. Działają toksycznie, dlatego należy posypywać nimi tylko ścieżki między rzędami roślin i uważać na warzywa i owoce. Granulaty będą dobrze działały w przypadku ślimaków nagich, ale także wtedy, gdy Twoim problemem są młode ślimaki.

Żele to bezbarwne i bezzapachowe środki ślimakobójcze, które należy stosować wokół roślin. Tworzą naturalną barierę mechaniczną, nie do pokonania dla ślimaków. Żele są bezpieczne dla roślin i odporne na deszcz.

Pułapki na ślimaki z atraktantem to bardzo skuteczne, choć proste i łatwe w użyciu urządzenie. Pułapki są bezpieczne dla otoczenia, nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i dobrze komponują się w ogrodzie. Pułapkę można stosować wielokrotnie po uprzednim opróżnieniu i wyczyszczeniu. Urządzenie zabezpiecza przed ślimakami ok. 20 m2 ogrodu.

Powiązane podkategorie kategorii "trutki na szkodniki":

Inne popularne kategorie:

      pixel