Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kule tłuszczowe dla ptaków

( ilość produktów: 14 )

Dokarmianie ptaków zimą to bardzo szlachetna postawa - dzięki temu pomagasz utrzymać te drobne zwierzęta w dobrej kondycji. Jeśli chcesz, aby Twój ogród stał się bezpieczną przystanią dla dziko żyjących ptaków w okresie zimowym, to koniecznie zaopatrz się w kule tłuszczowe, które dostępne są w naszym asortymencie. Będzie to dla nich pożywne jedzenie, które pozwoli im przetrwać ten trudny czas, gdy same mają ograniczone możliwości znalezienia pokarmu.  Sprawdź, jakie kule tłuszczowe mamy w naszym sklepie. Chętnie doradzimy Ci, co wybrać. 

Czym są kule tłuszczowe dla ptaków i jak się je stosuje?

 Kule tłuszczowe zostały opracowane z myślą o ptakach, które w zimnych miesiącach mają ograniczone możliwości samodzielnego znajdowania pokarmu. W ich skład wchodzą ziarna zbóż i nasiona (na przykład nasiona słonecznika) oraz tłuszcz, które pakowane są do woreczków. Takie opakowanie sprawia, że można je bez większych problemów powiesić na karmniku, drzewie lub w innym miejscu, do którego zwierzęta mają łatwy dostęp. 

Co jest ich główną zaletą? Przede wszystkim to, że pozwalają skutecznie zaspokoić głód skrzydlatych przyjaciół naszych ogródków, a przy tym mają dużo lepszy skład niż słonina, którą działkowicze od lat rozwieszają zimą na drzewach. Dlaczego? Otóż w przeciwieństwie do słoniny, kule nie zawierają soli, która dla ptaków jest po prostu szkodliwa. 

Kula tłuszczowa - skład

Skład kul tłuszczowych jest zazwyczaj bardzo prosty - zawierają one tłuszcz zwierzęcy i różnego rodzaju nasiona, które są lubiane przez różne gatunki ptaków - od dzięciołów i sikorek po wróble. Kule zimowe tłuszczowe dla ptaków zawierają takie ziarno jak pszenica, ale także inne składniki, na przykład węglan wapnia, mąkę z ziaren kukurydzy, tłuszcze i oleje, sorgo i orzechy. Wszystko to sprawia, że ptaki otrzymują niezwykle energetyczny pokarm (białko i tłuszcze), który pozwala im przetrwać najcięższe miesiące. 

Dostępne u nas kule są tak opracowane, aby były jak najbardziej odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Mają formę zawieszek, którą możesz powiesić na karmniku, ale też tak naprawdę w wszędzie, przykład na gałęzi drzewa. Siateczka sprawia, że sikorki i inne ptaki mają łatwy dostęp do pokarmu, a jednocześnie łatwo ją przymocować (na przykład sznurkiem) do dowolnego miejsca. Możesz je powiesić w dowolnym miejscu w ogródku. Pamiętaj tylko, żeby kuli nie wyjmować z siateczki. Dzięki nim ptaki dostają sowitą dawkę energii, która pomoże im przetrwać trudny czas chłodnych dni. 

Dokarmiasz ptaki zimą? To musisz wiedzieć!

 Jeśli chcesz, aby Twój ogród był miejscem przyjaznym dla ptaków (na przykład wróbli i sikorek), musisz mieć na uwadze, aby dokarmiać je zimą regularnie. Jeśli przyzwyczaisz je, że znajdą u Ciebie pożywienie, a później zaprzestaniesz jego dostarczania, stworzysz realne zagrożenie. Nie wyręczaj jednak zanadto ptaków - nie ma sensu dokarmiać ich, gdy trawa nie jest pokryta śniegiem. 

Do tradycyjnych sposobów, znanym każdemu ze szkoły jest oczywiście karmnik. Powinien on być tak skonstruowany, aby umożliwić zwierzętom bezpieczne jedzenie i bezproblemową ucieczkę w przypadku poczucia zagrożenia. Ponadto powinien był łatwy w czyszczeniu i chronić pokarm przed wiatrem i opadami śniegu czy deszczu. Karmniki nie tylko pomagają ptakom w zimowym okresie. Mogą one stanowić też wyjątkowy element ozdabiający wnętrze ogrodu przez cały czas, nie tylko zimą. 

Jak samodzielnie przygotować kule zimowe dla ptaków? 

Chcesz dokarmiać ptaki, ale nie kupować gotowych przysmaków? Wiele osób zastanawia się, czy da się samemu wykonać taką kulę lub inne przysmaki dla ptaków. Pewnie, że tak! Aby stworzyć zawieszki zawierające pokarm dla sikorek, przygotuj ziarna, żelatynę, foremki. Najpierw potrzebujemy żelatyny. Zalewamy ją gorącą wodą i odstawiamy na pół godziny do przestudzenia. Następnie dosypujemy do niej pokarm w postaci ziaren i przekładamy to do foremek do pieczenia. Wstawiamy to do lodówki i zostawiamy na godzinę, aż całość stężeje. U góry możesz zawiązać wstążeczkę. I tyle - pokarm gotowy.

A jak przygotować kulę tłuszczową dla ptaków? Kula tłuszczowa dla ptaków jest prosta w wykonaniu. Wystarczy smalec, ziarna i siatka. Rolę siatki może zająć pocięta myjka kąpielowa dostępna we wszystkich sklepach drogeryjnych. Wyjmij smalec z opakowania i połącz go z ziarnami. Następnie uformuj kulę i włóż ją do siatki. Tak powstała kula tłuszczowa będzie idealnym pożywieniem dla ptaków. 

Jakie kule tłuszczowe dla dzikich ptaków dostaniesz w Rolmarket?

W naszym sklepie posiadamy kule tłuszczowe dla dzikich ptaków w różnych zestawach, w zależności od potrzeb. Mamy takie opakowania po 6 czy 10 sztuk, które idealnie sprawdzą się w przydomowych ogródkach, ale też takie zestawy po 100 kul tłuszczowych - te będą dobre dla osób, które dokarmiają wróble i inne ptaki na większą skalę. Kule są umieszczone w siateczkowych woreczkach, dzięki czemu zawieszenie kuli jest banalnie proste. Możesz ją przyczepić na przykład do gałęzi drzewa i gotowe. 

 

 

Popularne podkategorie kategorii "karmy i karmniki dla ptaków":

 

Zobacz też:

      pixel