Obrzeża ogrodowe (trawnikowe)

( ilość produktów: 197 )

Chcesz wyznaczyć granicę pomiędzy trawnikiem, a rabatą lub ścieżką wysypaną z kamieni? Zastosuj w swoim ogrodzie praktyczne obrzeża trawnikowe! Dzięki ich właściwościom Twój ogród będzie wyglądał jeszcze piękniej, a wykaszanie trawy stanie się łatwiejsze. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz idealne obrzeże ogrodowe lub palisadę w odpowiadającym Ci kolorze.

Obrzeża ogrodowe – praktyczne i łatwe w montażu

Plastikowe krawężniki ogrodowe to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu wytyczysz granicę pomiędzy trawnikiem, a żwirową ścieżką lub miejscem innych upraw. Tego rodzaju obrzeża są wykorzystywane zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w publicznych parkach. Sprawdzają się podczas wyznaczania ścieżek rowerowych oraz pieszych, a także przy oznaczaniu rabat i klombów w przestrzeniach miejskich. Ich montaż jest naprawdę prosty – nie musisz robić wykopów, aby przymocować je w wybranym przez siebie miejscu. Wystarczy, że do tego celu użyjesz uniwersalnych kotw, czyli szpilek, które ułatwią Ci to zadanie i przytwierdzą obrzeża do podłoża.

Obrzeże ogrodowe – taśma, która ułatwi Ci pracę

Obrzeża ogrodowe w formie taśmy to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wyznaczyć linię w kształcie łuku. Są elastyczne, ale też bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Skutecznie zapobiegają przerastaniu trawy i w atrakcyjny sposób oddzielają trawnik od części uprawnej Twojego ogrodu.

Palisada ogrodowa – estetyka i staranne wykonanie

Nie mniej przydatnym rozwiązaniem jest estetyczna palisada, która nie tylko rozdzieli dwie części Twojego ogrodu, ale także będzie stanowić ozdobę Twojej działki. Ekopalisada z tworzywa sztucznego w kolorze terakoty z powodzeniem zastąpi tę wykonaną z drewna, zapewni Ci dużą wytrzymałość oraz odporność na wodę, mróz i śnieg. Palisady z tworzywa sztucznego to gwarancja łatwego montażu – wystarczy, że wbijesz je do ziemi. Odgradzając trawnik i rabaty za pomocą palisady z tworzyw sztucznych możesz formować proste ścieżki, łuki, a nawet okręgi.
pixel