Skrzynki balkonowe

( ilość produktów: 95 )

Balkon ozdobiony pięknymi kwiatami w efektownych doniczkach czy skrzynkach balkonowych wygląda przepięknie i wzbudza zachwyt. Dodatkowo daje możliwość stworzenia mini ogrodu. Skrzynki i donice balkonowe występują w wielu kształtach, kolorach. Mają wiele zalet, są trwałe, lekkie i wygodne w zastosowaniu, a dodatkowo bardzo łatwe w montażu i demontażu. Mogą być mocowane albo bezpośrednio na balustradzie za pomocą specjalnych uchwytów lub bezpośrednio na barierce, nakładając donicę i mocując ją specjalnymi kołkami.

Donice na balustrady balkonowe

Donice na balustrady wykonane są z lekkiego i wytrzymałego tworzywa – polipropylenu. Są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowania UV i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu służą kilka sezonów. Donice na balustrady wyposażone są w specjalne zaczepy, które umożliwiają zawieszenie ich na każdej balustradzie i poręczy lub innych miejscach w ogrodzie. Posiadają także specjalne kołki, by wzmocnić ich stabilność. Są bardzo łatwe w montażu i demontażu oraz utrzymywaniu czystości. Posiadają otwory odprowadzające nadmiar wody. Donice na balustrady nadają się do mocowania na balustradach do szerokości 7,5 cm. Donice przeznaczone na balustrady charakteryzują się wyjątkowo dużą objętością sadzenia oraz szeroka paletą kolorystyczną, umożliwiając stworzenie wielokolorowej kompozycji. Kwiaty, które najczęściej królują w donicach balkonowych to znane od lat przepiękne pelargonie, aksamitki, begonie, bratki, stokrotki, petunie czy werbeny. Razem z donicą tworzą wyjątkowy efekt dekoracyjny miejsca na balkonie lub w ogrodzie.

 Skrzynki balkonowe

Skrzynki balkonowe wykonane są z różnego rodzaju tworzyw, jednak najlepiej sprawdzają się te z sztucznego tworzywa, ponieważ są lekkie, łatwe w montażu, a przede wszystkim odporne na trudne warunki atmosferyczne. Pokryte specjalną powłoką odbiją promienia UV, a dzięki temu nie tracą swojego intensywnego koloru, co umożliwia zastosowanie ich przez kilka sezonów. Ich struktura jest bardzo mocna i odporna na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Występują w różnych kształtach np. beczułki, prostokąta, czy przypominającej drewnianą skrzynkę. Szeroka paleta barw sprawia, że taras z doniczkach balkonowymi i zasadzonymi w nich kwiatami z pewnością będzie wyglądał wyjątkowo. Mocowane są najczęściej za pomocą uchwytów metalowych lub plastikowych. Skrzynki balkonowe świetnie też prezentują się bezpośrednio na parapetach zewnętrznych. Skrzynki balkonowe będące ozdobą bez względu na to czy mają w sobie kwiaty, czy zioła są nieodłącznym elementem dekoracyjnych wykorzystywanym w ogrodach, na balkonach, tarasach, ale także w domach.

pixel