Blog

10 wskazówek, dzięki którym sadzenie nasion będzie łatwe i efektywne

10 wskazówek, dzięki którym sadzenie nasion będzie łatwe i efektywneWiosna to bardzo ważny okres dla wszystkich ogrodników – a zwłaszcza tych, którzy postanowili w tym roku posadzić nasiona. Jeśli i Ty planujesz tę pracę, przeczytaj nasz artykuł o wysiewie - opisaliśmy w nim cały proces, dodając praktyczne porady, dzięki którym nie popełnisz błędu na żadnym z jego etapów.
Przeczytaj więcej

Wszystko co musisz wiedzieć o hodowli pomidorów

Wszystko co musisz wiedzieć o hodowli pomidorówPomidory są cennym źródłem wartości odżywczych – dlatego warto znaleźć na nie miejsce w swoim ogródku warzywnym. W tym artykule podpowiemy Ci, jak właściwie je hodować  – z nami perfekcyjnie przygotujesz się do wszystkich zadań!
Przeczytaj więcej

Jak sadzić lubczyk?

Jak sadzić lubczyk?Uprawa ziół to bardzo wdzięczne zajęcie – nie przysparza zbyt wiele kłopotu, a opanowanie kilku prostych zasad pozwoli Ci na szybkie wyhodowanie i zebranie aromatycznych plonów. Jedną z roślin, którą warto posadzić w swoim ogródku jest lubczyk – nie tylko poprawia smak wielu potraw, ale również nada Twojej zielonej przestrzeni estetycznego wyglądu.
Przeczytaj więcej

Nawożenie tui – kiedy, czym i jak?

Nawożenie tui – kiedy, czym i jak?Tuje to wyjątkowo piękne, zielone rośliny – ozdabiają coraz więcej przydomowych ogródków. Aby rozwijały się prawidłowo, warto zadbać o ich właściwe nawożenie. W tym artykule podpowiemy Ci kiedy, czym i jak zasilać tuje.
Przeczytaj więcej

Najważniejsze zasady przycinania drzew i krzewów owocowych

Najważniejsze zasady przycinania drzew i krzewów owocowych

Świeżo zebrane owoce prosto z drzewa czy krzaczka smakują najlepiej – wiedzą o tym wszyscy, którzy posiadają chociaż jedną roślinę owocową w swoim ogródku. Zanim jednak zbierzesz dorodny plon, zadbaj o swoją uprawę tak jak należy – odpowiednia pielęgnacja takich drzew oraz krzewów sprowadza się przede wszystkim do prawidłowego przycinania. W tym poradniku podpowiadamy, jakich zasad należy przestrzegać, aby cieszyć się zawsze pięknym i dorodnym sadem.


Przeczytaj więcej

Wybieramy grill ogrodowy

Wybieramy grill ogrodowyNa zewnątrz robi się coraz cieplej, dni są coraz dłuższe, a rośliny budzą się do życia. W takich momentach pojawia się ona – ochota na grillowanie, której trudno i nie warto się opierać! Wcześniej jednak należy zainwestować w odpowiedni model grilla ogrodowego. Ich najpopularniejsze rodzaje omawiamy poniżej.
Przeczytaj więcej

Sadzenie i uprawa lilii — wszystko, co musisz o tym wiedzieć

Sadzenie i uprawa lilii — wszystko, co musisz o tym wiedziećLilie to wyjątkowo piękne rośliny, które dobrze prezentują się zarówno w rabatach, jak i samodzielnie. Dzięki nim twój ogród nabierze prawdziwego uroku. Jeśli zastanawiasz się nad uprawą tych kwiatów, ale boisz się, że nie podołasz wyzwaniu, zachęcamy do przeczytania poniższego poradnika. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje, które przydadzą ci się podczas sadzenia oraz pielęgnacji lilii.
Przeczytaj więcej

Mech na trawniku — jak się go pozbyć?

Mech na trawniku — jak się go pozbyć?Mech jest prawdziwą zmorą ogrodników — rośnie bardzo szybko i trudno go usunąć z trawnika. Na szczęście jego likwidacja jest możliwa. W tym artykule podpowiadamy, na jakim podłożu mech ma najlepsze warunki do rozwoju oraz wyróżniamy dwa skuteczne sposoby na pozbycie się niechcianej rośliny z trawnika.
Przeczytaj więcej
pixel